A Magyar Sí Szövetség sportágai, válogatott és olimpiai kerete
Az alábbiakban a Magyar Sí Szövetség szakmai összefoglalóját olvashatják.
A Szocsiban 2014-ben megrendezésre kerülő Téli Olimpiai Játékokig már csak 14 hónap van hátra, de ha úgy tekintjük, hány napot tudnak még versenyzőink havon tölteni felkészüléssel, versenyzéssel, a 24. órában vagyunk. Pedig a Magyar Sí Szövetség versenyzőinek, olimpiai kerettagjainak 2012/2013-as versenyszezonja még szinte el sem kezdődött.
Mégis már most büszkén jelenthetjük ki, sikeresek erőfeszítéseink, amivel a szövetség vezetése a jelenleg is zajló olimpiai ciklusra, különösen a 2012/2013-as versenyidőszak minél sikeresebb lebonyolítására jól felkészült.
Megállapíthatjuk, hogy a Magyar Sí Szövetség sportágaiban és szakágaiban (FIS: alpesi sí, sífutás és síugrás) és biatlon (IBU) várhatóan az utóbbi olimpiák 6 fős csapatánál népesebb küldöttséggel, akár 8-10 fős versenyzői gárdával, négy – öt sportágban is képviseltethetjük magunkat a Szocsiban 2014-ben megrendezendő XXII. Téli Olimpiai Játékokon.
A snowboard (szintén FIS sportág) külön önálló szövetségként való különválása miatt erre a sportágra/szakágra nem térünk ki.
Alpesi sí: 3-5 kvóta megszerzését céloztuk meg, jelenleg 2 versenyzőnk rendelkezik „A” és 11 versenyzőnk rendelkezik már a „B” kvalifikációs szinttel.
Sífutás: 2-3 kvóta megszerzését céloztuk meg, jelenleg 3 versenyzőnk rendelkezik már a „B” kvalifikációs szinttel.
Síugrás: 1 kvóta megszerzését céloztuk meg, jelenleg egyetlen versenyzőnk sem rendelkezik „B” kvalifikációs szinttel, ennek kiharcolása hatalmas anyagi terhet ró a szövetségre.
Biatlon: 2 kvóta megszerzését céloztuk meg, jelenleg 3 versenyzőnk rendelkezik már a „A” kvalifikációs szinttel, itt a kvóta kiharcolásához valamennyi világkupán és IBU kupán rajthoz kell álljunk.
Freestyle sí: 1-1 versenyzőnk küzd a kvalifikáció kiharcolásáért.
A kvóták végleges száma csak 2014. január 19. és 26-a között, illetve utána fog kialakulni, mégis megállapíthatjuk, hogy ha a csapat fejlődése töretlen, az egyik legnagyobb reménységgel vághatunk neki a megmérettetésnek.
Kevés olyan sportág van Magyarországon, ahol a versenyzők, illetve családjuk annyit áldoznának a felkészülésükre saját forrásból, mint a sí és a biatlon sportágakban. Összességében az utazásokra, edzőtáborozásra, versenyzésre és felszerelésre fordított összeg 50–60%-át a válogatott sportolók, illetve családjuk állja, ami a megváltozott gazdasági környezetben egyre nehezebben teljesíthető.
És ez még mindig csak a jelenlegi színvonalú felkészítést teszi lehetővé.
Válogatott keretek (”A” és „B”) névsora (SE, szül. év., versenyszám):
Alpesi sí
Nők:
A-keret: Miklós Edit 1988 Fullsport SE
Berecz Anna 1988 Fullsport SE
B-keret: Hellner Donáta 1993 Viadal SE
Úry Zsuzsanna 1995 Rozmaring SE
Férfiak:
A-keret: Bujtás Csaba 1992 Freestyle SE
Farka Norbert 1992 Rozmaring SEű
Kékesi Márton 1995 Fullport SE
Szepesi Bertold 1990 Fullsport SE
Szőllős Benjámin 1996 Nivelco SE
B-keret Halmágyi Zoltán 1995 Snowline SE
Hegyi Balázs 1990 Snowline SE
Sífutás
Nők:
A-keret: Papp Ildikó 1983 Panoráma SE
Simon Ágnes 1982 Vasas SC
Férfiak: Kónya Ádám 1992 VasasCS
Tagscherer Imre 1976 Vasas SC
Biatlon:
Nők:
A-keret: Szőcs Emőke 1985 Jégvirág SE
Férfiak:
A-keret: Gombos Károly 1984 Panoráma SE
Musakatal Istvan 1988 Gyötrise
Szabó Milán 1990 Gyötrse
B-keret: Gond Balázs 1987 Vasas SC
Pálfy Máfrton 198? Vasas SC
Bánszki Bence 1993 Honvéd Zalka SE
Síugrás:
A-keret: Szilágyi Ákos 1995 Kőszegi SE
A Magyar Sí Szövetségnél jelenleg 5 sportág van, amelyikben aktívak a versenyzőink, s célul tűzték ki az olimpiai kvalifikáció megszerzését.
2013-ban női síversenyzők között az alpesi síelő Miklós Edit három versenyszámban „A” szintű biztos olimpiai kvalifikációval bír, Berecz Anna várhatóan megerősíti legalább két versenyszámban ugyancsak az „A” szintű kvalifikációt eredményező olimpiai kvalifikációs ponteredményeit. A biatlonos Szőcs Emőkétől szintén elvárjuk, hogy alanyi jogú kvalifikációt érő ranglista eredményt érjen el a 2013-as versenyévben.
Sífutásban a férfi A-keret tagok – Kónya Ádám és Tagscherer Imre – párharcából kikerekedhet egy kvalifikációt érő ranglista helyezés. A nők között alanyi jogú kvalifikációra egyelőre nincs remény.
Biatlonban a férfi versenyzőknek a nemzetek rangsorában kell előre rukkolniuk a legjobb 28 közé, akkor biztos kvótaszerzők, amelyet megfelelő százalékos teljesítménnyel lehet megerősíteni.
Férfi síugrásban Szilágyi Ákos kontinentális kupa versenyen szerezhet pontot, amely olimpiai szereplésre jogosíthatja.
2012-es év eredményességének értékelése
Alpesi síben hosszú évek legeredményesebb szezonját, illetve naptári évét fogja zárni a sportág december 31-én. Ezt a kijelentést szerencsére és munkánk eredményeképpen évről évre megismételhetjük. A további jelentős javulástól jelenleg csak az anyagi lehetőségek korlátja fosztja meg versenyzőinket.
Szakvezetésünk izgatottan várja a szinte csak most kezdődő szezon eredményeit, s reméljük, hogy december hónapban a fiatalok már számos versenyen tudnak rajthoz állni, s így a legideálisabb körülmények között vetélkedhetnek a nemzetközi mezőnnyel és egymással is.
A felkészülési és versenyzési körülmények fokozott költségterhet jelentenek a szövetség számára, hiszen csekély forrást tudunk a felkészülésre fordítani, valamint a költségesebb versenyeztetésre is ugyanazon keretből kell gazdálkodjunk.
Alpesi sí:
Alpesi síben a 2012-es év főbb eredményei.
2012-ben alpesi síben, sífutásban és síugrásban NEM rendeztek felnőtt világbajnokságot.
Ezen sportágakban Európa bajnokságot jelenleg egyáltalán nem rendeznek, ennek létrehozása az Európai Sí Szövetség egyik kiemelt feladata.
Az alpesi sí Világ Kupákon technikailag nagyon erős, fizikailag is határterhelést követelő kifejezetten nehéz pályákat tűznek. A nagy csapatok versenyzését nagyszámú edzői és technikai segítő személyzet, nagy apparátus segíti, hatalmas háttérmunkát végezve. Nekünk ezek az adottságok – financiális okokból - nem állnak rendelkezésünkre, de versenyzőink minden esetben igyekeznek helytállni.
Eddig nem sikerült a Világbajnokságokon, Világ Kupa versenyeken az élmezőnybe jutnunk, de 2012 történelmi léptékű változást hozott, Miklós Edit a fenti handicap ellenére St Moritzban Világ-Kupa Super-Combi versenyben pontszerző 30. helyezést ért el, nyert a szlovák bajnokságon és megnyerte az osztrák nemzetközi lesikló bajnokságot, világklasszis ellenfelek előtt! Erre még nem volt példa, magyar női versenyző még soha nem szerzett világkupa pontot, férfi versenyzőink is több mint 30 évvel ezelőtt.
Kékesi Márton az Ifjúsági Olimpián a mezőny első harmadában végzett. Az Ifjúsági Alpesi Sí Világbajnokságon pedig a junior I-es kategóriában állhatott föl a dobogó legfelső fokára!
A 2012-es évről ismételten elmondható, hogy a felkészülést és versenyzést változatlanul több körülmény nehezítette. A FIS-nél már az előző 2010-es olimpiai kvalifikációnál új szabályok kerültek bevezetésre (alpesi sí és sífutás) – miszerint a „B” kvalifikációs szintű versenyzőknek az olimpiai kvalifikációhoz részt kell venni a szakág olimpiát megelőző évi világbajnokságán , s ez tovább növelte a kvalifikációs folyamatok költségterheit..
A 2012-es évben Alpesi felnőtt világbajnokság nem volt.
I. Ifjúsági Téli Olimpia Innsbruck:
Az első alkalommal megrendezésre került Ifjúsági Téli Olimpia versenyei az idény első felében, január közepén kerültek lebonyolításra.
A kiküldetésért 3 leány és 5 fiú versenyző harcolt meg. A hölgyek között Úry Zsuzsanna (1995 Kárpát SE), a férfiaknál Kékesi Márton (1995 Fullsport SE) lettek a befutók. A közös felkészülés az ismétlődő időfutamok és a válogató versenyek megfelelő alapot adtak a korai kezdéshez.
Versenyzőinktől elvártuk, hogy az olimpiai versenyeken tudásuk és teljesítményszintjük felső határait „döngetve” álljanak helyt az olimpiai küzdelmekben. Ennek mindkét versenyzőnk maradéktalanul megfelelt.
Először a számukra ismeretlen gyors számokban rajtolhattak s bátor versenyzéssel a mezőnyök közepén értek célba. A technikai számokban tovább javítottak, Kékesi Márton a 65 fős mezőny első harmadába csúszott be műlesiklásban és óriás-műlesikásban, mindkét versenyen az előkelő 21. helyen végzett. Úry Zsuzsa az 50 fő felvonultató műlesikló versenyben elért 23. helyezése is nagyszerű teljesítmény!
Ifi olimpikonjaink tudásuknak megfelelően és rutintalanságukat tekintve azt túlteljesítve jól csúsztak, ami szép reményekre jogosított az ifjúsági világbajnokság kimenetele szempontjából.
Alpesi ifjúsági világbajnokság:
2012 február 29-március 8 között került lebonyolításra az olaszországi Abruzzókban – Rómától és Nápolytól is 120 kilométerre. Sok hóval, nagy melegben zajlottak a versenyek, többször szabálytalannak nevezhető pályaviszonyok között. A magas hőmérséklet lehetetlenné tette a versenypályák szabályszerű előkészítését, így veszélyesen lyukas puha pályákon versengett a 150 fős mezőny. A körülmények próbára tették a szereplőket, sok kiesővel zajlottak a futamok, talán ez is belejátszott abba, hogy a versenyek a magyar alpesi síelés eddigi legjobb eredményét hozták
Kékesi Márton az extrém körülmények között küzdeni tudásból jelesre vizsgázva győzött az ifjúsági I. kategóriában a műlesiklás versenyszámban, s állhatott először magyar versenyzőként az ifjúsági világbajnokságon a dobogó legfelső fokán. Jól szerepelt Bujtás Csaba és Hellner Donáta is, utóbbi a 120 fős műlesikló mezőnyben harcos versenyzés közben szerencsétlen apró hiba miatt maradt le a 36. helyről, miután a II. futam utolsó kapuját tévesztette.
Sífutás:
Rendkívül „besűrűsödött” a mezőny, az első harmadban lévők közül kis szerencsével szinte bárki végezhet dobogós helyen. Az elmúlt ciklus alatt kissé módosult a futótechnika is mindkét stílusban (klasszikus, szabad). A szakág ma már hagyományosnak tekinthető versenyszámait, a klasszikus illetve korcsolyázó stílusú versenyeket egyre látványosabb összecsapások keretében bonyolítják le,
A 2012-es évben sífutásban felnőtt világbajnokság nem volt.
Junior Világbajnokság Erzurum (Törökország)
A rendkívül költséges helyszín miatt csak egy férfi sífutónknak tudtuk előteremteni a részvételi költségeket, Kónya Ádám (1992) a Vasas SC versenyzője indult az eseményen. Az ausztria Schladmingban az ottani híres sí-gimnáziumban tanuló és készülő Kónya Ádám – a sportágban a nemzetközi ranglistán legelőkelőbb helyen rangsorolt magyar versenyző, sajnos megilletődve, még nagyon rutintalanul várakozáson és tudásán alul szerepelt, a sprint versenyszámban a 95 fős mezőnyben 17,17%-os elfogadható százalékos teljesítménnyel 76., a 10 kilométeres klasszikus versenyszámban 22,4%-os gyenge teljesítménnyel 88. helyen végzett. Teljesítményének értékelésekor megjegyzendő, hogy megfázásos betegséggel küszködött a versenyek alatt.
Ifjúsági Olimpia, Innsbruck
Férfi sífutó kvótánk alapján a válogató versenyek alapján Bodnár Zénó vehetett részt az eseményen, aki élt a lehetőséggel és kitett magáért a 10 kilométeres klasszikus versenyszámban elvárásainknak megfelelően ment, az 50 fős mezőnyben 43. lett. Várakozáson felül szerepelt a sprint számban, ahol 34.-ként futott be.
Évek óta folyó egyhelyben topogás elmozdulni látszik, az élversenyzők között egy-két tehetséges fiatal bontogatja szárnyait.
Keressük az utat, hogy az alpesi szakágnál bevált módszerek hogyan ültethetők át a sífutásba. Talán a jobb feltételek megteremtése esetén lehetőség nyílna a versenyzők sikeresebb motiválására is. Mint az alpesi síben, itt is szükség lenne külföldi edzők szerződtetésére, azonban az itt versenyző gyerekek családjai ezt a költséget nem engedhetik meg maguknak, a szövetség forrásai pedig ezt nem teszik jelenleg lehetővé.
Biatlon:
Az utóbbi időben teljesen kiegyensúlyozottá vált a mezőny. Jól láthatóan nincsenek eleve esélyesek, a pillanatnyi formától és a körülményektől függően sokan érhetnek el jó helyezést.
A biatlon szakág az elmúlt években látványos fejlődésen ment át. A média fő műsoridőben közvetíti a szakág világ-kupa versenyeit, a sportágtól távol álló nézők is bennfentesként, nagy érdeklődéssel kísérik figyelemmel érdekfeszítő, látványos összecsapásokat.
Az ázsiaiak színre lépése, a nemzetközi élmezőnyhöz történő felzárkózásuk tempója és eredményessége megmutatta, hogy megfelelő anyagi háttérrel, szakmai tervekkel és következetes munkával egyre több nemzet versenyzőivel kell és lehet számolni. Először jelentek meg a legjobbak között a horvátok, rögtön érmes helyezéssel! De olyan kisebb nemzetek is sokat felfejlődtek, akik pár éve még egyáltalán nem indultak biatlon versenyeken (Törökország, Grönland).
Az egyre tökéletesebb és gyorsabb „skating” technika és a lövészetnél megjelenő „egylevegős” lőtechnika térnyerésének köszönhetően érdekfeszítőbbek, gyorsabb lefolyásúak, látványosabbak a versenyek. Lényeges technikai változást jelent egy új versenyforma megjelenése, a szabad és klasszikus sífutótechnika ötvözetéből álló un. persuit versenyszám, ahol a táv felénél felszerelést és technikát váltanak a sportolók.
2012-ben a magyar férfi biatlon válogatott az IBU kupa versenyein próbálkozott a pontszerzéssel, a Világ-Kupára illetve a felnőtt VB-re történő kvalifikáció teljesítésével. A férfiak az IBU Kupa sorozat összesített pontversenyében a 17. helyre léptek előre a nemzetek versenyében, ami elismerésre méltó teljesítmény!
A versenysorozaton két versenyzőnk ért el Világkupa kvalifikációt, Gombos Károly és a biatlonban új fiatal tehetség, Szabó Milán. Eredményeik lehetővé tették a biatlon világbajnokságon való részvételt is.
A nők között az idény IBU és VK versenyein nagyszerűen teljesített Szőcs Emőke.
A 2012. évi felnőtt Biatlon Világbajnokság a németországi Ruhpoldingban került lebonyolításra, három férfi és egy nőversenyzőt indítottunk.
A nők sprint versenyében Szőcs Emőke 120 fős mezőnyben 71. lett, megelőzve korábbi
román válogatott társai közül 3 versenyzőt – közöttük Tófalvi Évát, aki már VK győzelemmel is rendelkezik!
A férfiak versenyében a biatlonban idén debütáló Szabó Milán szereplése volt biztató, a 140 főt felvonultató mezőnyben 107. lett. Gombos 117., Muskatal 132. helyen végzett.
Az ifjúsági olimpián Innsbruckban Panyik Dávid képviselte a magyar biatlon sportot.
A kvóták újraosztása után kapott indulási lehetőséget , amely egyben azt is elővételezte, hogy a mezőny összes résztvevője Dávidnál erősebb, jobban felkészült versenyző volt. Ennek ellenére mindkét versenyszámban sikerült több versenyzőt maga mögé utasítania. Teljesítménye a számszerű helyezése tudatában is elismerésre méltó
Eredményességi célkitűzések 2012/2013
Alpesi sí:
Alpesi síben várjuk a legjobb eredményeket, így a 2013-as felnőtt VBn a nőktől egy 10-en belüli és két 20-on belüli eredményt remélünk, s több 40-en belüli eredményt várunk. A férfi versenyzőnktől a mezőny közepén vagy annál előrébb lévő helyezést várunk 50-en, de inkább 40-en belüli eredményt, s minél több olimpiai kvóta kiharcolásának lehetőségét.
Miklós Edittől világkupa pontszerzést és a világkupa fináléban való indulás lehetőségét reméljük.
Sífutás:
A 2013-as VB-n mind a férfiaktól, mind a nőktől a mezőny első felében lévő eredményt várunk, s minél több olimpiai kvóta kiharcolásának lehetőségét.
Síugrás:
A 2013-as VB-n hosszú évek óta először lesz versenyzőnk a 2013-as VB-n, akitől az olimpiai kvóta kiharcolásának lehetőségét várjuk.
Biatlon:
A 2013-as VB-n mind a férfiaktól, mind a nőktől a mezőny első felében lévő eredményt várunk, s minél több olimpiai kvóta kiharcolásának lehetőségét.
- aranyérmek száma
Az olaszországi Roccarasoban lebonyolított ifjúsági világbajnokságon 2012-ben Kékesi Márton műlesiklásban a junior I-es korcsoporban első lett. 2013-ban az ifjúsági világbajnokság Kanadában, Quebeckben lesz, a korábbi 160fős(!) mezőnnyel szemben itt várhatóan kisebb, de erősebb mezőnyben kell majd versengjen. Marcitól címvédést várunk.
- érmek száma
Ifjúsági világbajnokságon Kékesi Mártontól az ifi I-es korosztályban dobogós helyezést remélünk.
pontszerző helyezések száma
Még nincs valós esélyünk az egyes 2013-as felnőtt világbajnokságokon érmet nyerni. Miklós Edit szerepésétől sokat várunk, képesnek tartjuk pontszerző helyezés elérésére, s amennyiben profi felkészülést s versenyzési lehetőséget tudnánk neki extra forrásokból nyújtani, határtalanok a lehetőségei.
Utánpótlás felkészítése, eredményei
Minden szakágban hangsúlyt fektetünk az utánpótlás fejlesztésére, itt is elsősorban alpesi síben mutatkoznak meg a legjobb eredmények.
A nehézségek ellenére idén is sikeres Diák Olimpiát és sikeres Magyar Kupa sorozatot rendeztünk a klubok hathatós közreműködésével. Az alpesi serdülő válogatott rendszerezett felkészüléssel és versenyeztetéssel néhány jó eredményt produkált ebben a szezonban.
Alpesi sí:
A szövetség a klubok hathatós segítségével évek óta sikeresen rendezi meg a Magyar Kupa sorozatot, amely elsősorban az utánpótlás korú versenyzők számára teremti meg a megmérettetés lehetőségét.
A szezon alatt számos Magyar Kupa futamon vesznek részt a versenyzők januártól márciusig tartó versenysorozaton, s eredményeiktől függően kapnak indulási lehetőséget a nemzetközi versenyeken.
A serdülő nemzetközi versenyek magyar eredményei, amelyeknél az 1. helyezetthez képest lévő 10%-os eredményeket külön kiemeltük. A legerősebb versenyek a Topolino, Pokal Loka és Pinocchio. A szezonban Bereczki Brigitta utánpótlás igazgató és Robert Zink edzőedző irányításával készül a serdülő csapat a klubfelkészülés mellett.
Sífutás:
Csak elvétve, s nem szervezetten folyik az utánpótlás felkészítése, az olimpiát követően erre kiemelt hangsúlyt kell fektetni, de ehhez elengedhetetlen a Heraklész programba való bekerülés.
Továbbra is az a kevés lelkes szakember és szakosztály foglalkozik a szakággal, mint korábban, az elmúlt szezonban sem sikerült jelentősen növelni a versenyzők létszámát, azonban a néhány fiatal versenyző éves felkészítését továbbra is sikerült jól szervezni, s így született több jó eredmény is.
Biatlon:
Kevés szakember foglalkozik néhány lelkes fiatallal, akik nemzetközi versenyek sorozatán próbálkoznak előrelépni, rendszeresen indítjuk őket az ifjúsági világbajnokságon. Létszámot, bázist kell növelni, s a szövetség által menedzselt központi program bevezetésén is dolgozunk.
Síugrás:
Síugrásban a 2012/2013. szezon a nemzetközi tapasztalatok elmélyítését jelentheti válogatott versenyzőink számára. Az olimpiai kvalifikáció és kvóta kiharcolása sem reménytelen, ahogy az Ifjúsági Téli Olimpiai kvóta már előrevetítette.
Reméljük, hogy Utánpótlás programjainkkal sikerül a központilag támogatott utánpótlás fejlesztéshez kapcsolódnunk, így a Heraklesz és Sport XXI programokból a téli havas sportágak is részesülhetnek támogatásban.
A szövetség sportdiplomáciai sikerei az elmúlt időszakban
A Magyar Sí Szövetség két nemzetközi sportági szövetség tagja, amelyek közül a Nemzetközi Sí Szövetség (FIS) tagjainak száma jelenleg 112 nemzeti sí szövetség, míg a Nemzetközi Biatlon Szövetség (IBU) tagjainak száma 69 nemzet. A tagnemzetek száma azonban fokozatosan emelkedik, a vonatkozó sportágak az egyévszakú nyári országoknál is nagy népszerűségnek örvendenek, így a mezőny létszáma és színvonala az egyes nemzetközi versenyeken folyamatosan emelkedik.
Az elmúlt 5 év során a Magyar Sí Szövetség vezetése kiemelkedő sportdiplomáciai munkát végzett, számos kiemelkedő jelentőségű szakmai bizottságnak lett magyar tagja mindkét nemzetközi sportági szövetségeknél.
Nemzetközi Sí Szövetség (FIS):
NÉV |
TAGSÁG |
|
|
dr. Kaszó Klára |
Public Relations & Mass Media Committee és Legal & Safety Committee |
dr. Szabó Sigrid |
Medical Committee |
dr. Szepesi István |
Advertising Committee |
Gótzy Antal |
Subcommittee (SC) for Rules& Control for Alpine Skiing |
Gönci András |
Citizens Alpine SC for racers with special |
Kapitány Ildikó |
Subcommittee (SC) for cross-country (CC) Youth and Children, és Recreational Skiing |
Kovács Barna |
Conference Alpine |
Nagy Csaba |
Subcommittee (SC) for Alpine Youth and Children |
Rosivall Zoltán |
Conference cross-country (CC), Subcommittee (SC) for popular cross-country (CC) skiing |
Nemzetközi Biatlon Szövetség (IBU):
NÉV |
TAGSÁG |
dr. Kaszó Klára Legal committee
Európai Sí Szövetség (ESF):
NÉV |
|
dr. Kaszó Klára Elnök
A szövetség kiemelten kezeli a sportdiplomáciai feladatokat, ami jelentősen hozzájárul a sportág eredményességéhez. A nemzetközi kapcsolatok területén büszkék lehetünk az elért eredményekre. Elsősorban a személyes kapcsolatoknak és az elkötelezett magas szintű szakmai munkának köszönhetően részt vehetünk a Nemzetközi Szövetségek szakmai bizottságainak munkájában.
Már a 2011. évi alpesi világbajnokságon bebizonyosodott, hogy a kitartó, elkötelezett sportdiplomáciai munka szakmai területen is rendkívül gyümölcsöző, hiszen a 2010. évi kongresszuson elfogadott magyar szabálymódosítási javaslatnak köszönhetően kaptak lehetőséget sportolóink, hogy nem alpesi országként is bekerülhessenek a döntő futamokba. Célunk a kialakult jó kapcsolatok fenntartása és fejlesztése.
Ennek egyik legnagyobb sikere, hogy 2012. november 23-án az Európai Sí Szövetség (E.S.F.) Dr. Kaszó Klárát választotta meg elnökének.
Az E.S.F. tevékenysége tovább erősítheti sísportágaink szakmai és sportdiplomáciai lehetőségeit.
Ausztriai kapcsolataink továbbra is erősek, az együttműködés kitűnőnek mondható, újabb kooperáción is dolgozunk, Hinterstoder és Felső-Ausztria segíti mostantól felkészülésünket, de a többi területtel ápolt jó kapcsolatok fenntartásán dolgozunk.
Reméljük, hogy szakmai fejlődésünket segíti és támogatja a MOB és a magyar sportvezetés, segít megteremteni azokat az anyagi feltételeket, amelyek szükségesek a kirobbanó sportsikerek eléréséhez.
A szakágak irányítását dr. Kaszó Klára ügyvezető elnök és Kapitány Ildikó főtitkár segítségével szakmai szempontból Gótzy Antal Alpesi Szakágvezető és Molnár László Északi Szakágvezető irányításával Kovács Barnabás szövetségi kapitány és Bereczki Brigitta utánpótlás igazgató látja el.
Budapest, 2012. december 4.
Magyar Sí Szövetség
Keresés