A női kézilabda-Eb az első állomás a tokiói olimpia felé
Csütörtökön kezdődik Franciaországban a női kézilabda Európa-bajnokság. Az Európa-bajnok megszerzi a jogot az olimpiai indulásra, az első három válogatott együttes pedig selejtező nélkül jut ki a jövő évi világbajnokságra.
A világbajnokságról a győztes kijut az olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig megszerzik a jogot az olimpiai kvalifikációs tornán való indulásra.
A magyar válogatott az Európa-bajnokság selejtező körében a C csoportba kapott besorolást. Az ellenfelek a 2012-es olimpiai bronzérmes Spanyolország, a 2016. évi olimpiai negyedik Hollandia és Horvátország. A csoportok 4. helyezettjei búcsúznak a folytatástól, a további három válogatott A/B és C/D középdöntőben folytatják. A csapatok magukkal viszik a selejtezőkörben egymás elleni eredményeiket. A két középdöntő csoport 1-2. helyezettje jut az elődöntőbe. A harmadikok pedig megmérkőznek az 5. helyért.
Az Eb-n résztvevő válogatottak közül 12 továbbá Ausztria illetve az Eb-vel egy időben négy csoportban zajló európai vb előselejtező tornáról 5 csapat szerzi meg a jogot az európai vb selejtező páros mérkőzésen való részvételre. A 9 vb-selejtező párosmérkőzés győztesei jutnak ki a 2019. évi világbajnokságra.
Pálinger Katalin, az MKSZ alelnöke - a MOB elnökségének tagja - a szerdai sajtótájékoztatón kijelentette, az Európa-bajnokság minden mérkőzése rendkívül fontos, a többi között azért, mert a csoportkörből továbbjutó csapatok az első kalapba kerülnek a világbajnoki selejtező sorsolása előtt.
„Nagyon szeretnénk, ha továbbjutna a csoportból a válogatott, ez az elsődleges cél. Két és fél évvel ezelőtt megfogalmaztuk, hogy az olimpiai kvalifikáció, a kijutás a cél, és ehhez továbbra is tartjuk magunkat" - magyarázta a korábbi kiváló kapus.
Kim Rasmussen szövetségi kapitány hozzátette, az utolsó magyarországi edzést követően, este lesz meg a végleges utazó keret. Várhatóan 18 játékos indul el csütörtökön az Eb helyszínére.
A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok: Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), Janurik Kinga (Érd), Kiss Éva (Győri Audi ETO)
Jobbszélsők: Lukács Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria), Orbán Adrienn (Kisvárda Master Good SE)
Jobbátlövők: Kiss Nikolett (Érd), Kovács Anna (DVSC Schaeffler), Planéta Szimonetta (Chambray Touraine, francia)
Irányítók: Kovacsics Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), Lakatos Rita (GVM Europe-Vác), Pálos-Bognár Barbara (Moyra Budaörs), Szalai Babett (Dunaújvárosi KKA), Tóth Gabriella (Érd)
Beállók: Mészáros Rea (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szabó Laura (Érd), Tóvizi Petra (DVSC Schaeffler)
Balátlövők: Háfra Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balszélsők: Kazai Anita (Dunaújvárosi KKA), Schatzl Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Az egyes csoportok beosztása:
A csoport: Dánia, Szerbia, Svédország, Lengyelország
B csoport: Franciaország, Montenegró, Oroszország, Szlovénia
C csoport: Magyarország, Spanyolország, Hollandia, Horvátország
D csoport: Norvégia, Románia, Németország, Csehország
A magyar válogatott mérkőzései a selejtezőkörben:
December 1. 15:00: Magyarország-Hollandia
December 3. 18:00: Horvátország-Magyarország
December 5. 21:00: Magyarország-Spanyolország
A középdöntő mérkőzésnapjai a CD-ágon (Nancy): december 7., 9., 11., 12.
Elődöntők, az 5. helyért (Párizs): december 14.
Döntő, a 3. helyért (Párizs): december 16.
(MOB, fotó: MKSZ)
Keresés