Az utolsó esélyt kihasználva, Pattantyús Ádámé a 11. londoni olimpiai kvóta
Újabb magyar sikerrel fejeződött be az év egyik legfontosabb és egyben legnehezebb tornája Luxemburgban.
Pattantyús Ádám a negyedik, egyben utolsó esélyét kihasználva, a 11. helyen szerezte meg a jogot az Olimpián való részvételre.
Az első meccsét Ádám hozta Zhmudenkoval szemben. A következő mérkőzésen nagyon nagy csatát vívva sikerült legyőzni a fiatal és remekül játszó szerb színekben versenyző Pető Zsoltot, majd – már a kvótáért – következett újra a verseny 4. kiemeltje, Skachkov. Az orosz sajnos ma „visszavágott”, és nagyon simán vitte el ezt a kiadó helyet Ádám elől, aki azonban a tábla 3. helyéért, a 11. kvótáért, a torna utolsó mérkőzésén a török Vang Borának mindössze két szettet engedélyezett, és magabiztos játékkal, rendkívüli fizikai és szellemi tartással sikerült kihasználnia az utolsó esélyét.
Kosiba Dánielnek már kevésbé volt jó a sorsolása, és nem találta a lengyel-kínai Wang ellenszerét. De minden dicséret megilleti a fiúkat, mindenki erőn felül teljesített, nagyon nagy sikernek számít a két kvóta megszerzése. Az utolsó előtti kvóta a mai napon a svéd Lundqist nevéhez fűződik, aki csak nagyon nehezen, hét szettben tudott győzni Vang Borával szemben.
A nőknél Lovas Petra jól kezdett, már 3:0-ra vezetett, amikor Fehér Gabriela sérülés miatt feladta a mérkőzést. A következő fordulóban azonban Petrának nem volt esélye a nagyon kellemetlenül játszó ex-német válogatott Solja ellen.
A most osztrák színekben induló lány megállíthatatlannak is bizonyult, és Li Qiangbing mellett második osztrákként szerzett kvótát.
A harmadik hely a már szintén veterán játékosnak számító olasz-kínai, Tané lett.
Asztaliteniszben még egy esélye maradt a versenyzőknek az Olimpiára való kijutásra, közel 3 hét múlva Katarban, a Világselejtezőn.
Azonban ott a döntőbe kell jutni ahhoz, hogy valaki csapat kvótát szerezhessen.
A női válogatottunknak – mivel kevesebb olyan nemzeti együttes van, ahol már három játékos kvalifikált – még úgy is lehet esélye a kijutásra, ha esetleg Lovas Petra nem játszik döntőt májusban.
A férfi csapatunk viszont valószínűleg nem tud 2 játékossal a 16 közé bekerülni, úgyhogy mindenképpen szükséges lenne még egy bravúrra Katarban.
De egyelőre örüljünk Zwickl Dániel és Pattantyús Ádám olimpiai kvótájának, hisz az előzetes világranglista alapján nem ők számítottak esélyesnek.
FÉRFIAK
Nyolcaddöntő:
Pattantyús Ádám – Zhmudenko Yaroslav (ukrán) 4:2
Kosiba Dániel – Wang Zeng Yi (lengyel) 1:4
Negyeddöntő:
Pattantyús Ádám – Pete Zolt (szerb) 4:2
Elődöntő:
Pattantyús Ádám – Skachkov Kirill (orosz) 0:4
a 3. helyért:
Pattantyús Ádám – Vang Bora (török) 4:2
Végeredmény: 1. Skachkov Kirill (orosz) és Lundqist Jens (svéd), 3. Pattantyús Ádám , 4. Vang Bora (török), 5. Lebesson Emmanuel (francia), 6. Wang Zeng Yi (lengyel), 7. Pete Zolt (szerb), 8. Apolonia Tiago (portugál)
NŐK
Nyolcaddöntő:
Lovas Petra – Fehér Gabriela (szerb) 4:0
Negyeddöntő:
Lovas Petra – Solja Amelie (osztrák) 0:4
Végeredmény: 1. Solja Amelie (osztrák) és Li Qiangbing (osztrák), 3. Tan Wenling (olasz), 4. Fadeeva Oxana (orosz) , 5. Pavlovich Veronika (fehérorosz), 6. Bilenko Tetyana (ukrán), 7. Lovas Petra és Erdelji Ana-Maria (szerb)
(Forrás: MTI)
Keresés