Fináléközeli helyezések a hölgyeknél a tornász vb-n
A tornászok montreáli világbajnokságán Dévai Boglárka (a képen) sérülten is a 14. helyet szerezte meg ugrásban, míg Kovács Zsófia negyedik számú tartalék az egyéni összetett döntőjére.
Draskóczy Imre szövetségi kapitány tájékoztatása szerint a magyar nők a selejtezőben a 4. csoportban mutatkoztak be, és az utolsó pillanatig kérdéses volt az Eb-bronzérmes Dévai Boglárka indulása, aki korábban megnyomta a lábát. A világkupa-szériagyőztes sérülése ellenére kiválóan teljesített ugráson, bár nem tudott olyan lendülettel nekifutni, ezért több levonást kapott. Összességében nagyon komoly sportemberi magatartásról tett tanúbizonyságot, és az előkelő 14. helyen végzett.
Az Eb-ezüstérmes Kovács Zsófia, aki szintén sérüléssel küzdött már jó ideje, első szerén, gerendán hibázott, és ez rányomta bélyegét a teljesítményére. Korábbi bokasérülése és csonthártyagyulladása nehezítette versenyzését, ugrását sem tudta a tőle megszokott módon végrehajtani, talajon pedig egy új sort próbált ki, ami nem sikerült. Egyedüli lábszerhiányos szerként a felemáskorlát nem okozott számára gondot. Összességében 49.698 ponttal negyedik számú tartalék az egyéni összetett 24-es döntőjére, ahova országonként két versenyző kerülhet be.
Mint ismeretes, Al-Salty Dália az utolsó pillanatban került be négyszeresként Dévai helyére, és jóllehet csak gerendán és felemáskorláton készült a vb-re, mégis kiválóan helytállt, ahogy élete első felnőtt világversenyén Tömböl Boglárka is talajon és gerendán.
Draskóczy Imre, női szövetségi kapitány: „A női válogatott két kiemelt versenyzője, Dévai Boglárka és Kovács Zsófia sajnos sérülést szenvedett, így a szólítást is át kellett alakítanom. Nagyon meg vagyok elégedve Dévai Boglárka teljesítményével és sportemberi hozzáállásával, hogy ilyen állapotban is képes volt mindkét ugrását bemutatni. Ezt az eredményt akárcsak egy nappal ezelőtt is szívesen aláírtam volna. Szinte biztosak vagyunk abban, hogyha rendesen neki tud futni, akkor tisztább technikával tudta volna végrehajtani az ugrásokat, és biztosan döntős lehetett volna.”
Kovács Zsófia versenyzését korábbi bokasérülése és csonthártyagyulladása nehezítette, ez sajnos végigkísérte a lábszereken. Talajon egy új kombinációt próbáltak bemutatni a harmadik sorban, ami nem sikerült, és lábfájása következtében ugrását sem tudta végrehajtani. Mindkét lány nagyon sportosan küzdött, és azt hiszem, nagyon jó tapasztalat volt számukra ez a vb.
Al-Salty Dália ismét bizonyította, hogy igazi csapatember, és bármilyen téthelyzetben lehet rá számítani. Dália a tőle elvárható teljesítményt nyújtotta, ahogy Tömböl Boglárka is élete első világ versenyén. A női torna fő célkitűzése, hogy csapattal ebben az olimpiai ciklusban kvalifikációt szerezzen. Ez a verseny erre egy nagyon jó lehetőséget adott, és látszott, hogy kire, mennyiben tudok számítani téthelyzetben. Jövőre kiegészülve a fiatalokkal egy ütőképes csapatunk lehet, és ez a legfontosabb.
A magyar nők eredményei, selejtező:
Egyéni összetett:
Kovács Zsófia: 29. (49.698 pont)
Al-Salty Dália: 45. (47.164 pont)
Ugrás:
Dévai Boglárka: 14. (13.833 pont)
Al-Salty Dália: 74. (12.866 pont) 1 ugrás
Kovács Zsófia: 79. (12.733 pont) 1 ugrás
Felemáskorlát:
Kovács Zsófia: 20. (13.766 pont)
Al-Salty Dália: 61. (11.766 pont)
Gerenda:
Kovács Zsófia: 44. (11.533 pont)
Al-Salty Dália: 67. (10.800 pont)
Tömböl Boglárka: 94. (9.833 pont)
Talaj:
Al-Salty Dália: 73. (11. 733 pont)
Kovács Zsófia: 78. (11.666 pont)
Tömböl Boglárka: 96. (10.933 pont)
(MATSZ, fotó: Márton István)
Keresés