A kerékpár és az új olimpiai sportág, a falmászás képviselői konzultáltak a MOB-ban
A Magyar Kerékpáros Szövetség képviseletében Vizer Barnabás főtitkár, a Magyar Hegy- és Sportmászó Szövetség versenymászó szakága részéről pedig Légrádi-Pallós Zoltán szakágvezető számolt be a sportág helyzetéről a MOB konzultációs sorozatán.
Az olimpiai szakágak közül a mountain bike helyzete a legjobb. Csalódás lenne mindenki számára, ha a 2020-as olimpiára nem tudna kvalifikálni 1-1 férfi és női bringás. Ennek érdekében 5-5 fős csapatokkal járják a versenyeket, hogy a nemzet számára minél több kvalifikációs pontot szerezhessenek - tájékoztatott Vizer Barnabás.
A pályakerékpárban Lovassy Krisztián, a minszki forduló után megnyerte a scratch versenyszám összetettjét a 2017-18-as pályakerékpáros világkupán. Magyar bringás még sosem nyert sem ebben, sem másik számban. Bár a scratch nem olimpiai versenyszám, most Krisztián egy kisebb csapattal megcélozza omniumban az olimpiai részvétel jogát. Helyzetüket nehezíti, hogy Magyarországon nincs stadion, így legközelebb Bécsben és Brnóban juthatnak edzéslehetőséghez. Nagyot lendítene a fejlődésben a beígért velodromok elkészülte hazánkban.
Az országúti szakágban igen nehéz olimpiai kvótát szerezni. Az idei Tour de Hongrie rangos versenynek ígérkezik, melynek befutója nem Budapesten, hanem Kazincbarcikán lesz.
Hasonlóan nehéz a kvótaszerzés BMX-ben is, hiszen ebben a szakágban sincs hazánkban egyetlen pálya sem. Az olimpián egy új versenyszám, a Freestyle is bemutatkozik, melyben itthon is nagy potenciál lakozik.
Cél a sportolók állapotfelmérésének központosítása, mely jelenleg az egyes klubokban történik. A központosításba bevonnák a Heraklész program fiataljait és a válogatott versenyzőket is, továbbá létrehoznának egy központi adatbázist.
Légrádi-Pallós Zoltán, a Magyar Hegy- és Sportmászó Szövetség versenymászó szakágának vezetője másfél hónapja vette át a munkát és szeretné mihamarabb felvenni a kapcsolatot az összes hazai mászó klubbal, hogy szakmai és anyagi támogatással tudja segíteni a működésüket. A 2020-as tokiói olimpián 20-20 férfi és nő méri össze tudását, melyre a kvalifikációs versenyeket jövő évtől tervezik. Az ötkarikás versenyen bemutatkozó sportág nagy népszerűségnek örvend hazánkban is és ennek megfelelően rohamosan fejlődik.
A műugrók június elsején, a birkózók és a kosárlabdázók június 5-én, az evezősök és a vízilabdázók június 6-án, a tollaslabdázók és az íjászok 8-án, a vívók 11-én, a tornászok, ökölvívók, súlyemelők 12-én, az úszók, vitorlások és gördeszkások 13-án, a kézilabdázók és a karatésok 15-én, a triatlonosok és a curlingesek 19-én, a kajak-kenusok és röplabdások 21-én, a sportlövők és a labdarúgók 22-én, a jégkorongozók és az öttusázók 26-án, a judósok 28-án vettek részt konzultáción.
(MOB)
Keresés