A gyorskorcsolyázó Liu-fiúkról cikkeznek Dél-Koreában a helyi lapok
A Liu-fivéreknek valóságos rajongótábora van a téli olimpiára érkező sportolókat és szurkolókat vendégül látó Dél-Koreában.
A 23. Téli Olimpiai Játékokra Phjongcshangba, illetve tulajdonképpen a tengerparti Gangneungba érkező magyar gyorskorcsolyacsapat népszerű testvérpárját jól ismerik Dél-Koreában, ezt az országot a Liu-fiúk is kedvenc helyeik között tartják számon. Rendszeresen edzenek itt, és Sándor a tavalyi szöuli világkupán aranyérmet nyert. Nem csoda hát, hogy a február 9-én kezdődő versenyekre a nagyvilág különböző helyeiről ide érkező sportolók között a magyar csapat reménységeinek, Sanyinak és Ádónak is nagy figyelmet szentel a helyi média.
A Chosun Ilbo, konzervatív koreai napilap hétvégi számában az ő fotójukkal illusztrálták az olimpiai előkészületekről szóló cikket, és beszélgetést is közöltek velük. A Yeongdongdae gyakorlópálya előtt készült kép érdekessége, hogy Liu Shaolin Sándor egy olyan kézjellel üzen rajta az olvasóknak, amit csak Koreában értenek: hüvelyk- és mutató ujjával szívecskét formáz. Ez a kulturális kód kedves gesztusnak számít a helyiek között.
Az újságíró a továbbiakban egy Liu Shaoanggal készült beszélgetés részleteit idézi: „Irigykedünk Dél-Koreára, mert itt népszerű a rövidpályás gyorskorcsolya. Otthon nem tudunk felkészülni a megfelelő létesítmények hiányában, ezért minden évben Koreába jövünk edzeni. Ezért fordul elő, hogy amikor az utcán sétálunk, van, hogy felismernek minket a helyiek.”
A cikkben megszólal a fiúk koreai edzője, Cson Dzseszu is: „Noha az életkoruk miatt még nem sok tapasztalattal rendelkeznek, a Liu-testvérek képességei alapján kijelenthető, hogy sok érem van bennük.”
Ádó a továbbiakban így latolgatja az olimpiai esélyeket: „Szocsiban ugyan nem nyertünk érmet, de azóta sokat fejlődtünk. Ha jó eredményt érnénk el Phjongcshangban, akkor azzal nagy örömet szereznénk Magyarországnak.”
A cikk arra is kitér, hogy Magyarország 1924 óta szerepel a téli olimpiákon, de eddig még csak egy sportágban, műkorcsolyában szerzett érmeket, két ezüstöt és négy bronzot.
„A 23. Téli Olimpiai Játékokon Phjongcshangban először február 10-én állnak rajthoz a gyorskorcsolyázók, majd a két hét alatt végig, körülbelül kétnaponta versenyeznek különböző számokban. A magyar csapat a lehető legmagasabb létszámú, tízfős rövidpályás gyorskorcsolyázó csapattal képviseltetheti magát a téli olimpián, valamennyi short track számban indít versenyzőket. A csapat tagjai a felkészülés utolsó fázisában tartanak, azon vannak, hogy a legjobb formájukat érjék el a versenynapokra. Nagyon fegyelmezett napirenddel, könnyített edzésekkel, gyúrással, megfelelő étkezéssel és pihenéssel, a világtól kicsit elvonultan, nyugalomban, összeszedetten készülnek a nagy megmérettetésre” - egészítette ki a cikkben írtakat a magyar csapat sajtóattaséja, Molnár-Bánffy Kata, Gangneungból, a helyszínről.
(MOB)
Keresés