1904 St. Louis
1904 St. Louis
1900 Párizs
1900 Párizs
1908 London
1908 London
1912 Stockholm
1912 Stockholm
1920 Antwerpen
1920 Antwerpen
1924 Párizs
1924 Párizs
1932 Lake Placid
1932 Lake Placid
1928 Amszterdam
1928 Amszterdam
1928 St. Moritz
1928 St. Moritz
1932 Los Angeles
1932 Los Angeles
1936 Berlin
1936 Berlin
1936 Garmisch-Partenkirchen
1936 Garmisch-Partenkirchen
1948 London
1948 London
1948 St. Moritz
1948 St. Moritz
1952 Helsinki
1952 Helsinki
1952 Oslo
1952 Oslo
1956 Melbourne
1956 Melbourne
1956 Cortina d'Ampezzo
1956 Cortina d'Ampezzo
1960 Róma
1960 Róma
1960 Squaw Valley
1960 Squaw Valley
1964 Tokió
1964 Tokió
1964 Innsbruck
1964 Innsbruck
1968 Mexikó
1968 Mexikó
1968 Grenoble
1968 Grenoble
1972 Szapporo
1972 Szapporo
1972 München
1972 München
1976 Montreal
1976 Montreal
1976 Innsbruck
1976 Innsbruck
1988 Szöul
1988 Szöul
1984 Szarajevó
1984 Szarajevó
1980 Moszkva
1980 Moszkva
1980 Lake Placid
1980 Lake Placid
1984 Los Angeles
1984 Los Angeles
1988 Calgary
1988 Calgary
1992 Barcelona
1992 Barcelona
1992 Albertville
1992 Albertville
1994 Lillehammer
1994 Lillehammer
1996 Atlanta
1996 Atlanta
1998 Nagano
1998 Nagano
2000 Sydney
2000 Sydney
2006 Torino
2006 Torino
2008 Peking
2008 Peking
2010 Vancouver
2010 Vancouver
2012 London
2012 London
1904-es Olimpiai küldöttség
1904-es Olimpiai küldöttség
Fuchs Jenő
Fuchs Jenő
1912-es Olimpiai Kardcsapat
1912-es Olimpiai Kardcsapat
Németh Imre
Németh Imre
Papp László
Papp László
Takács Károly
Takács Károly
1896 Athén
1896 Athén
1924 Chamonix
1924 Chamonix
2002 Salt Lake City
2002 Salt Lake City
2004 Athén
2004 Athén
Hajós Alfréd
Hajós Alfréd
1956-os Női kéziszer csapat
1956-os Női kéziszer csapat
Puskás Ferenc
Puskás Ferenc
Balczó András
Balczó András
Magyar Zoltán
Magyar Zoltán
Borkai Zsolt
Borkai Zsolt
Tordasi Ildikó
Tordasi Ildikó
Weisz Richárd
Weisz Richárd
2014 Szochy
2014 Szochy
Bauer Rudolf
Bauer Rudolf
Posta Sándor
Posta Sándor
Tersztyánszky Ödön
Tersztyánszky Ödön
Parti János
Parti János
1964-es Olimpiai labdarúgó válogatott
1964-es Olimpiai labdarúgó válogatott
1968-as Olimpiai párbajtőr csapat
1968-as Olimpiai párbajtőr csapat
Hegedűs Csaba
Hegedűs Csaba
Zsivótzky Gyula
Zsivótzky Gyula
Foltán László
Foltán László
Vaskuti István
Vaskuti István
Varga Károly
Varga Károly
Kovács Ágnes
Kovács Ágnes
Csollány Szilveszter
Csollány Szilveszter
Nagy Tímea
Nagy Tímea
Gyurta Dániel
Gyurta Dániel
Pars Krisztián
Pars Krisztián
Risztov Éva
Risztov Éva
Keleti Ágnes
Keleti Ágnes
Fábián László
Fábián László
Mizsér Attila
Mizsér Attila
Martinek János
Martinek János
Darnyi Tamás
Darnyi Tamás
Szabó Bence
Szabó Bence
Egerszegi Krisztina
Egerszegi Krisztina
Ónodi Henrietta
Ónodi Henrietta
Czene Attila
Czene Attila
Kőbán Rita
Kőbán Rita
Igaly Diána
Igaly Diána
Kammerer Zoltán
Kammerer Zoltán
Storcz Botond
Storcz Botond
Vereckei Ákos
Vereckei Ákos
Dr. Mező Ferenc
Dr. Mező Ferenc
Pelle István
Pelle István
Kabos Endre
Kabos Endre
Csák Ibolya
Csák Ibolya
Horváth Gábor
Horváth Gábor
2008-as Olimpiai bajnok vízilabda csapat
2008-as Olimpiai bajnok vízilabda csapat
Kovács Katalin
Kovács Katalin
Vajda Attila
Vajda Attila
Janics Natasa
Janics Natasa
Fazekas Krisztina
Fazekas Krisztina
Kozák Danuta
Kozák Danuta
Szabó Gabriella
Szabó Gabriella
Kovács Katalin
Kovács Katalin
Berki Krisztián
Berki Krisztián
Szilágyi Áron
Szilágyi Áron
Berczelly Tibor
Berczelly Tibor
Kovács Pál
Kovács Pál
Gerevich Aladár
Gerevich Aladár

TOKIÓ 2020 DICSŐSÉGTÁBLA

PDF letöltés Cikk nyomtatása E-mail
I. hely:  6
Szilágyi Áron
kard, egyéni
Milák Kristóf
úszás, 200m pillangó
Kopasz Bálint
K1 1000m
Lőrincz Tamás
Kötöttfogású birkózás 77kg
Kozák Danuta, Kárász Anna, Bodonyi Dóra, Csipes Tamara
K4 500m
     
Tótka Sándor
K1 200m
     
II. hely: 7
Siklósi Gergely
párbajtőr, egyéni 
Milák Kristóf
úszás, 100m pillangó 
Varga Ádám
K1 1000m
Berecz Zsombor
vitorlázás, finn dingi
 
Lőrincz Viktor
kötöttfogás, 87kg
Rasovszky Kristóf
nyíltvízi úszás, 10km
Csipes Tamara
K1 500m
 
III. hely:  7
Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron, kard csapat
Tóth Krisztián
judo, -90kg
Kozák Danuta, Bodonyi Dóra
K2 500m
Kovács Sarolta
öttusa egyéni
     
Hárspataki Gábor
karate, Kumite -76kg
     
     
Gangl Edina, Garda Krisztina, Gurisatti Gréta, Gyöngyössy Anikó, Illés Anna, Leimeter Dóra, Keszthelyi-Nagy Rita, Magyari Alda, Parkes Rebecca, Rybanska Natasa, Szilágyi Dorottya, Szűcs Gabriella, Vályi Vanda
vízilabda válogatott
     
Angyal Dániel, Erdélyi Balázs, Hárai Baázs, Hosnyánszky Norbert, Jansik Szilárd, Manhercz Krisztián, Mezei Tamás, Nagy Viktor, Pásztor Mátyás, Vámos Márton, Varga Dénes, Vogel Soma, Zalánki Gergő 
vízilabda válogatott
IV. hely:  10
Verrasztó Dávid
úszás, 400m vegyes
Márton Anna
vívás, kard egyéni
Vas Kata Blanka
mountain bike
Kenderesi Tamás
úszás, 200m pillangó
Kapás Boglárka
úszás, 200m pillangó
Csipes Tamara, Medveczky Erika
K2 500m
Olasz Anna
nyíltvizi úszás, 10km
Csizmadia Kolos
K1 200m
Kozák Danuta
K1 500m
Nádas Bence, Kopasz Bálint
K2 1000m
V. hely: 9
Salim Omar
teakwondo, -58kg
Hosszú Katinka
úszás, 400m vegyes
Péni István
sportlövészet, légpuska
Pupp Réka
judo, -52kg
Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Bohus Richárd, Németh Nándor, úszás, 4x100m gyorsváltó
Telegdy Ámám
úszás, 200m hát
Szőke Alex
kötöttfogású birkózás 97kg
Balla Virág, Takács Kincső
C2 500m
     
Muszukajev Iszmail
birkózás, szabadfogás -65kg
     
VI. hely:  3
 
Mihályvári-Farkas Viktória
úszás, 400m vegyes
Lucz Dóra
K1 200m
Marosi Ádám
öttusa egyéni
 

Olimpiai érmeink

A magyar sportolók által eddig nyert

arany, ezüst és bronzérmek száma:


184 158 183
Facebook
Instagram
Rss
YouTube