Elbúcsúztatták Tábori Lászlót
Végső búcsút vettek az olimpiai pontszerző atlétától, Tábori Lászlótól. A világcsúcstartó közép- és hosszútávfutót, később sikeres edzőt a Farkasréti temetőben több sportvezető is méltatta július 26-án.
Tábori Lászlót rövid betegeskedés után életének 87. évében, kaliforniai otthonában, május 23-án érte a halál.
A búcsúztatáson Kulcsár Krisztián, a MOB elnöke Tábori László olimpiai eredményeit méltatta. A Magyar Atlétikai Szövetség részéről Gyulai Márton főtitkár emlékeztetett rá, hogy a sportember - aki később sikeres edző lett - nevét Miskolcon atlétikai pálya őrzi. Dr. Kamuti Jenő, a Nemzetközi Fair Play Bizottság első embere azt idézte fel, hogy Tábori a szervezettől 2010-ben fair play-díjat kapott. A moderátori szerepet is betöltő Győr Béla, a MOB Emlék- és Hagyományőrző Albizottságának vezetője Tábori Lászlóról, mint egykori hadnagy katonaemberről beszélt. A család részéről Sunil Sabharwal, Tábori László veje, aki egyben a Nemzetközi Fair Play Bizottság főtitkára búcsúzott.
Az eseményen részt vett Schmitt Pál olimpiai bajnok, a Nemzet Sportolója, az egykori futótársak közül az 1956-os olimpikon atléta, Szabó Miklós és az '52-es játékok résztvevője, Béres Ernő, valamint szeretett klubja, Budapesti Honvéd SE több vezetője.
A Fair Play-életműdíjas Tábori László az 50-es évek világhírű magyar futógenerációjának tagja: az 1500 méteres váltóval, Iharos Sándorral, Rózsavölgyi Istvánnal és Mikes Ferenccel sorozatban döntötték a világcsúcsokat. Rekordjai között 1955-ben, Oslóban 1500 méteren megjavította Iharos Sándor világcsúcsát. Iglói Mihály honvédos tanítványa volt a világon a harmadik, aki négy percen belül futott egy mérföldön. Legjobb olimpiai eredménye 1956-ban, Melbourne-ben 1500 méteren 4., mellette 5000 méteren elért 6. helyezése.
Életéről az idei MOB-MSÚSZ Média Életműdíjas, szintén nemzetközi Fair Play-díjas Kő András - aki szintén búcsúzott az atlétától - írt könyvet Tábori és a többiek címmel 2008-ban.
(MOB, fotó: MOB/Szalmás Péter)
Keresés