A súlyemelősikerekhez minden adott Rióban
A súlyemeléssel minden rendben, stabil a státusza, s mint a 25 olimpiai alapsport egyike változatlanul ott lesz, méghozzá 260 versenyzővel a 2016-os ötkarikás játékokon is, ahol kitűnő körülmények várják az erős emberek legerősebbjeit.
Erről Ádámfi Attila, a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség (IWF) nemrég kinevezett főigazgatója beszélt az MTI tudósítójának az oroszországi Kazanyban, ahol a juniorok világbajnoksága zajlik.
"Itt, Tatárföld fővárosában az IWF kongresszusán is megoszthattam tagjainkkal riói tapasztalataimat, amelyeket személyesen gyűjtöttem az olimpiai előkészületekről" - mondta a 40 éves sportdiplomata. Kitért rá, hogy a súlyemelők versenyeinek helyszíne már kész, a sok más sportágban hallható problémák a súlyemelést nem fenyegetik. Hozzáfűzte, hogy Londonhoz hasonlóan Rióban is egy kiállítási csarnok ad otthont a sportági versenyeknek.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöksége még Szocsiban, a februári téli olimpia idején fogadta el a súlyemelés kvalifikációs rendszerét a 2016-os játékokra.
"A 2012-es londoni csúcseseményhez hasonlóan csapat- és egyéni kvalifikáció ötvözetét jelenti a szisztéma, melynél a 260 kvóta elosztásában a minőség és a mennyiség, vagyis a földrajzi elosztás egyensúlyát igyekszünk megvalósítani úgy, hogy az indulók 40 százaléka lesz női súlyemelő" - mondta el Ádámfi Attila, aki néhány újdonságról is beszámolt. Így arról, hogy a nyolcfős férficsapatokból a legjobb hat, a hétfős női válogatottakból pedig a legjobb négy emelő eredményét veszik figyelembe az értékelésnél, szólt továbbá az olimpiai játékokra bevezetett, az eddiginél is szigorúbb doppingellenes szabályokról.
Ádámfi Attila, aki már 2008-ban és 2012-ben is az IWF technikai delegátusaként segítette a sportág ötkarikás versenyeit, ott lesz az augusztusi ifjúsági olimpián is, amelynek Kína ad otthont.
"Nanjingban szintén technikai delegátusi szerepben felügyelem az előkészületeket és a lebonyolítást" - mondta az IWF főigazgatója, aki korábban versenyigazgatója volt a Nemzetközi Súlyemelő Szövetségnek, s az új, magasabb funkciót január 1-től tölti be. Emellett tagja a Magyar Olimpiai Bizottság nemzetközi kapcsolatok és sportdiplomácia bizottságának is. Nemzetközi tevékenysége a súlyemelésen kívül más területet is érint: ő az alelnöke a Nemzetközi Bandy Szövetségnek (FIB), míg odahaza elnöke a jéglabdázók sportági szövetségének.
(Forrás: MTI)
Keresés